חיפוש עבודה- השלבים, המושגים ומה שביניהם...

ברוכים הבאים לעולם חיפוש העבודה. בין אם אתם מחפשים עבודה בצורה עצמאית או דרך חברת השמה, חשוב שתכירו את המושגים הנפוצים ואת השלבים מרגע שליחת קורות החיים ועד לקליטה במקום העבודה החדש כדי שתוכלו להכין את עצמכם בצורה הטובה ביותר. 
חברות השמה משמשות כגורם מתווך בינך לבין המשרה והמעסיק ולאחר שתיקלט לעבודה תהפוך לעבוד שכיר של החברה בה נקלטת. 
מהם היתרונות בחיפוש עבודה באמצעות חברת השמה? 
• יועצי ההשמה בחברה המקבלים את קורות החיים שלך לומדים את יתרונותיך ויכולותיך ומבצעים עבורך התאמה מושלמת למשרה העונה לצרכיך והעדפותיך.         
• לחברות השמה מאגר משרות עצום שחלקן שייך להן באופן בלעדי. מכאן שגם אם לא התקבלת למשרה אחת, ניתן יהיה להציע לך מגוון משרות דומות אחרות, עד למציאת המשרה המבוקשת. 
• כמועמד חדש בשוק התעסוקה, יועצי ההשמה מכינים אותך לראיונות עבודה ולמיונים בצורה הטובה ביותר בצורה המתאימה לך. בנוסף יש ביכולתם לזרז תהליכי זימון למיונים/ראיונות ואת קבלת התשובה אחריהם. 
• הליווי המקצועי של יועצי ההשמה הוא לאורך כל תהליך החיפוש. שירותים אלה מוענקים לך כמובן בחינם והם מקלים בצורה משמעותית על תהליך חיפוש העבודה. 
מרכזי הערכה: 
מקומות עבודה רבים קולטים עובדים חדשים לאחר תהליכי סינון שונים כגון יום מיונים ומרכזי הערכה אשר מובילים לשלב סינון מתקדם יותר של ראיון אישי עם המועמד. מרכז הערכה או יום מיונים הם למעשה אמצעי של החברה לבדוק בו זמנית מספר רב של מועמדים שיכולים להתאים למשרה. יום מיונים/מרכז הערכה הוא הזדמנות עבורך המועמד, להיות נוכח פיזית במשרדי החברה ולבחון את סביבת העבודה שבה אתה עשוי לעבוד.  
מרכז הערכה בנוי משלושה שלבים- 
שלב ההצגה העצמית- הכולל הצגת שם, גיל, מקום מגוריי, ניסיון צבאי ותעסוקתי (ייתכן שהמראיין ישאל שאלות הרחבה בנקודות מסוימות)- בשלב זה חשוב להיות ענייני וממוקד. 
שלב הדינאמיקה הקבוצתית- שבו נבחנת יכולת המועמד לעבוד בצוות ויחד עם זאת לשמור על ביטוי עצמי וייחוד. 
♦ טיפ! חשוב בחלק זה להפגין ייחודיות ולהתבטא, אך רצוי להימנע מאגרסיביות ושתלטנות. 
שלב הסימולציות- שבו נערך משחק תפקידים המדמה סיטואציה אפשרית בחיי הנציג במוקד. המטרה בשלב זה היא לבחון את יכולתו של המועמד להתמודד עם מצבים מפתיעים ולבדוק את כושר הביטוי והיצירתיות. 
♦ טיפ! חשוב לפני תחילת סימולציה להירגע, לחשוב מה מעוניינים להשיג בסוף "השיחה המדומה" (לקוח מרוצה/מכירה), ורק אז להתחיל... לבצע היכרות עם "הלקוח", לבצע בירור צרכים ולהגיע לפיתרון.  

כמו כן, ישנן חברות שבוחרות להכיר את המועמדים טוב יותר באמצעות שיחה אישית, כדי לוודא שבמהלך שהמועמד הצליח להביא לידי ביטוי את כל יכולותיו האישיות במסגרת הדינאמיקה הקבוצתית. 
חשוב לציין כי מאפייניהם הייחודים של החברה והתפקיד קובעים את מהלכו של מרכז ההערכה ולכן הם משתנים מחברה לחברה. יועץ ההשמה ידאג להכין אותך בצורה הטובה ביותר בהתאם לדרישות התפקיד כדי שסיכויי ההצלחה שלך יעלו. 
כל מה שנותר לך לעשות הוא לישון היטב בלילה לפני :)